ראשי > היום בקופנהאגן, ועידת קופנהאגן > היום בקופנהאגן: 9 דצמבר 2009

היום בקופנהאגן: 9 דצמבר 2009

הנה עיקרי האירועים בכינוס המרכזי (של נציגי המדינות) היום. מפאת קוצר הזמן אין כאן בינתיים המלצות לגבי אירועי צד מעניינים, וגם לא משהו על הכינוס המקביל של גופי החברה האזרחית.

ה'דליפה' של טיוטא של ההסכם מאתמול משפיעה גם על סדר היום, בעיקר של קבוצת האד-הוק לשיתוף פעולה ארוך טווח (להלן).

ראשית, הנה הקישור לתכנית היומית המפורטת: זה החלק הראשון וזה החלק השני. כדאי לשים לב שבהמשך המסמך של תכנית היום מופיעה טיוטא של התכנית למחר. וגם: בסוף מסמך תכנית היום יש טבלה שעדכנת את מצב ההתקדמות של קבוצות העבודה השונות ביחס לסדר היום שלהן לועידה כולה. אם הן עובדות על מסמכים מסויימים (לכולם יש שמות ומספרים וחלקם זמינים כטיוטות אלקטרוניות) הטבלה תציין מה מצבו של המסמך, וכמובן אם סעיף זה או אחר עדיין בעבודה פעילה או שהעבודה עליו כבר הסתיימה.

הנה עיקר האירועים להיום:

שתי האסיפות הכלליות (חברות האמנה   COP15, חברות פרוטוקול קיוטו CMP5) ) מתכנסות בזו אחר זו. חברות האמנה בבוקר. חברות קיוטו (אותם נציגי מדינות) בהמשך. על הפרק: ענינים פרוצדורליים, והצעות שונות של מדינות חברות לשינויים בנוסח האמנה ובנוסח פרוטוקול קיוטו.

גם שני הגופים הטכניים שקשורים לפרוטוקול קיוטו, המועצה העוקבת אחרי יישום SBI) )  והמועצה המייעצת למדע וטכנולוגיה  (SBSTA) , נפגשים היום. מועצת  היישום לפגישה עצמאית. המועצה המדעית טכנולוגית מיד אחר כך, פגישה משותפת עם מועצת היישום. החידוש בעבודתן היום: הן פועלות  במתכונת 'קבוצות קשר' –  contact groups. לא כל נציגי המדינות באים, המפגשים יותר קטנים, ההתנהלות פחות פורמאלית. על הפרק: סדרת הצעות לשיכלולים ושיפורים באמנת קיוטו.

מבין שני הפורומים הלא פורמאליים – אבל החשובים ביותר לקראת העתיד – רק אחד מתכנס היום, זה שעוסק בהתחייבויות נוספות של מדינות נספח 1, המדינות המתועשות בפרוטוקול קיוטו (AWG-KP). גם הוא כקבוצות קשר.

הקבוצה החשובה ביותר – קבוצת האד-הוק לשיתוף פעולה ארוך טווח שעובדת על ההסכם החדש – לא עובדת היום. יש להניח שהם עסוקים בלובינג ושיחות מסדרון, ומן הסתם בניסיון להפיס את דעתן של מדינות העולם השלישי שטוענות שמתגבש הסכם מאחורי גבן.

תהיינה 15 התייעצויות של קואליציות שונות של מדינות, בחדרים שונים ובשעות שונות מ 8 בבוקר עד 8 בערב. ו 10 אירועים של דיווח ומפגשים עם מומחים וצירי הועידה שמארגנות קואליוציות הגופים המשקיפים.

כמו בכל יום, מסיבות עתונאים רצופות, (היום עשרים במספר) באולם העתונות,  שמתארגנות בידי גופים רבים. חלקן אגב משודרות באינטרנט חי. הנה כמה מהמעניינות שצדו את עיני הבוקר:

המועצה המדעית הבינלאומית ICSU תחשוף אינדקס שינוי אקלים חדש ב 9 בבוקר שעון קופנהאגן.

רשת הפעולה האקלימית CAN   מארגנת מסיבת עתונאים ב 11, וזה תמיד מעניין ויכול להיות אפילו משעשע (הם אלה שעושים את המאובן היומי בסוף היום)

הארגון 350.org ב 12:30 בצהריים, מזכירות אמנת האקלים (כלומר מנהלי הועידה) ב 13:15,  מסיבת העתונאים של המשלחת האמריקאית ב 14:30 ועוד.

  1. עדיין אין תגובות.
  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: