homo

איך לתמוך בחבר שיוצא מהארון

אם יש לך חבר ששקל לצאת, הנה איך אתה יכול לעזור לתת לו את התמיכה שהם צריכים. להיות בארון יכול להיות מאוד בודד ומתסכל. זו המאה ה-21, אך למרבה הצער, עדיין יש מידה ניכרת של סטיגמה עם קהילת LGBTQA+. וכך, יציאה מהארון יכולה להיות בעלת משמעות רבה לכל אחד מהקהילה. עם זאת, אתה לא יכול להכחיש שזה גם שלב מרתיע רגשית בחיים. כזו שמתנדנדת בין תסכול מהסתרת הזהות שלך וגם חרדה ממציאת קבלה מהאהובים שלך.

יציאה מהארון יכולה להיראות מפחידה למדי כשמישהו חושב שהוא לבד בו. ואם מישהו זה חבר שלך, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לתמוך בו. אם חבר שלך בטח בך ואמר לך שהוא שוקל לצאת מהארון, עליך לוודא שתישאר לצידם כדי להציע לו מרחב בטוח. הנה כמה דברים שאנחנו מציעים שחשוב לעקוב אחריהם:

קהילה הגאה

1. צרו עבורם מרחב בטוח

מכיוון שאין באמת דרך אחרת לדעת אם מישהו עובד כדי לצאת אליך עד שהוא מחליט לעשות זאת, אתה יכול להבטיח שאתה פולט קבלה כך שהחברים שלך ירגישו בטוחים שהם יכולים לסמוך עליך.

2. עקוב אחר הרמזים של חברך

כשחבר יוצא אליך, חשוב להבין שהם השקיעו בזה הרבה מחשבה והגיעו למסקנה שאתה אדם בטוח. ייתכן שהם ירצו לנהל על כך דיון מעמיק או שהם פשוט ירצו להזכיר זאת כחלק משיחה. אחת הדרכים הטובות ביותר שאתה יכול להגיב ליציאה של מישהו היא להגיב בחסר.

הגיבו לזה כאילו הם רק מספרים לכם על כל דבר יומיומי. היו מעוררי השראה ואדיבות, אל תהיו היפר-אמוציונליים, אל תטילו ספק בהצהרות שלהם, אל תדברו יותר מדי, אל תתפסו מקום ולעולם אל תדברו עליכם.

3. היו חיוביים

להיות חיובי לחבר שלך שזה עתה יצא אליך זה חשוב ויכול לבוא לידי ביטוי בדרכים פשוטות. זה נפוץ שאנשי LGBTQ+ מודרים או נראים אחרת על ידי חברים או משפחה לאחר שהם יוצאים. זה יכול להיות מאוד מאמת עבורך לאשר שאתה מעריך את העובדה שהם אמרו לך ושזה לא משנה את ההרגשה שלך כלפיהם.

אתה יכול להראות שאכפת לך על ידי תמיכה. לדוגמה, אם חבר שלך משנה את הכינויים שלו, השתמש בהם, ואל תעשה מזה עניין גדול אם אתה מבלבל אותם. פשוט תעשה את זה נכון בפעם הבאה. תמיכה יכולה להיראות כמו הרבה דברים לא דומים.

הומו

4. שאל אם אתה יכול לסנגר עבורם

בקשו את הסכמתם לגבי חשיפת המיניות שלהם לקבוצות גדולות יותר. לדוגמה, אם זה היה עולה בשיחה שבה האדם הנוגע בדבר אינו נוכח, שאל אם זה בסדר שאתה מזכיר שהוא מזדהה כהומו/קוויר/טרנס. המטרה היא לאזן את עבודת ההבעה הזו שהם לא צריכים להחזיק בעצמם.

לדוגמה, אם חבר שלך נותן לך הרשאה לעשות זאת, אתה יכול להציע ליידע את החברים המשותפים שלך על הכינויים החדשים שלהם או לתקן אנשים כשהם מחליקים.

5. צ'ק-אין עם חברך באופן קבוע

דרך נוספת להראות את עזרתך היא להיות נגיש לחבר שלך. ציין שאתה זמין בכל אמצעי תקשורת מרובים אם הם צריכים משהו.

לעשות את העבודה הרגשית של לצאת לאנשים ללא הרף זה קשה ותובעני. זה יכול להיות המקור להפרעה שהם עלולים להחזיק לכל החיים. התחל בלהיות מערכת העידוד שלהם לאורך כל זה, לבדוק איתם באופן רציף ולוודא שהם מרגישים בטוחים בעצמם ותקפים.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן