homo

איך לצאת מהארון

אם הבנת לאחרונה את הכיוון שלך, אולי תרצה לצאת. אם כן, אתה בטח תוהה איך – כמו מתי לעשות את זה, למי לספר ומה לומר, רק כדי להזכיר כמה. אל תדאג, אנחנו מכוסים אותך!

לפני שאתה מנהל את השיחה

זכרו שהמסע של כל אחד שונה. אין זמן שגוי לצאת. חלק מהאנשים יוצאים בגיל צעיר, חלק אף פעם לא. יש אנשים שמספרים לכל מי שהם מכירים, אחרים חולקים את זה רק עם מעטים נבחרים. אין דרך נכונה או לא נכונה ללכת על זה, כי איך אתה יוצא תלוי בחוויות ובמצב שלך.

אם אתה רוצה לצאת, לך על זה!

רוב האנשים מצפים מאחרים להיות סטרייטים אלא אם כן הם אומרים אחרת, וזו הסיבה שאנשים יוצאים. היציאה החוצה יכולה להיות חוויה משחררת ומרגשת. יש הרבה סיבות שאולי תרצו לצאת. לדוגמה:

lgbtq
  • אתה במערכת יחסים והיית רוצה להכיר לאנשים את בן הזוג שלך.
  • אתה מחפש זוגיות.
  • אתה רוצה להתחבר לאנשים בעלי אותה נטייה מינית כמוך.
  • אתה פשוט רוצה לשתף את החדשות.
  • אתה לא צריך סיבה מסוימת כדי לצאת – אם אתה רוצה לעשות את זה, זו סיבה מספקת!

אם אתה לא רוצה או מרגיש שעשייה זו עלולה לגרום נזק, זה 100% בסדר לא לעשות זאת – זה לא הופך אותך ל"זיוף"

אתה אף פעם לא צריך "לצאת מהארון" אם אתה לא רוצה. באמת, אתה לא.

נראה שהדיונים המודרניים על קוויריות מתרכזים סביב יציאה.

תופעת לוואי מצערת היא שרבים מאיתנו מרגישים לחוצים מאוד לצאת החוצה. חלקנו אפילו מרגישים שאנחנו לא ישרים כי אנחנו מעמידים פנים שהם סטרייטים. אף אחד לא צריך להרגיש נאלץ לצאת לפני שהוא מוכן – או בכלל.

יש הרבה סיבות שאנשים נמנעים מלצאת. הם עלולים להרגיש שזה מסוכן כי הם לא מאמינים שהם יתקבלו. הם עשויים גם להרגיש שזה מלחיץ מדי רגשית, או פרטי. או, אולי הם פשוט לא רוצים לצאת. לא משנה הסיבה, זה בסדר לא לצאת. זה לא הופך אותך לזיוף או לשקרן.

איך אתה מתמודד עם זה תלוי בסופו של דבר למי אתה רוצה לספר

אולי יש לך חשבון מדיה חברתית אנונימית ואתה מחליט לספר לעוקבים שלך. אולי אתה מספר לחברים שלך, אבל לא לבני משפחתך. אולי אתה מספר לאחים שלך, אבל לא להורים שלך. אולי אתה מספר למשפחה שלך, אבל לא לעמיתיך לעבודה. אתה בהחלט בזכויות שלך לבקש מכל מי שאתה אומר לשמור את זה בפרטי. אם אתה עדיין סגור לכמה אנשים, אמור לאהוביך לא לדון בזה עם אף אחד אחר.

אתה לא צריך לספר לכולם בבת אחת – או אפילו בכלל

אמנם אתה יכול לערוך לעצמך מסיבת יוצאים, או לצאת בפוסט בפייסבוק, או להתקשר לכל מי שאתה מכיר באותו היום, אבל רוב האנשים למעשה לא יוצאים לכולם באותו זמן. אתה יכול לבחור להתחיל עם החברים שלך ואז לספר לבני המשפחה שלך, או למי שתבחר.

התחל בקביעה באילו חלקים בחייך מרגישים בטוחים לצאת

כשזה מגיע ליציאה, אתה עלול להיות מודאג לגבי הבטיחות שלך. למרבה הצער, אנשים עדיין מופלים לרעה בגלל האוריינטציה שלהם. אם אתה מרגיש שאתה תהיה בטוח ומקובל כשתצא לכולם, זה מדהים! אם אתה לא, אולי כדאי שתתחיל בלצאת למקום שבו זה הכי בטוח: בין אם זה בקרב בני המשפחה, החברים, הקהילה הדתית, קהילת בית הספר או עמיתיך.

הומו

כשתהיה מוכן להתחיל לשתף

יכול להיות שיעזור לך להתחיל עם אדם אחד מהימן

זה עשוי להיות אדם אהוב בעל חמלה וראש פתוח. זה יכול להיות גם מישהו שכבר היה מוזר בגלוי ועבר את תהליך היציאה. אתה יכול גם לבקש מהם לעזור לך לספר לאחרים ולהציע לך תמיכה במהלך תהליך היציאה. לפעמים, זה פשוט מועיל לקבל פנים ידידותיות כאשר אתה מספר לאחרים.

שקול באיזו שיטה אתה הכי נוח איתה

יציאה לא צריכה להיות שיחה רשמית אלא אם זה מה שאתה מעדיף לעשות. אתה עשוי לצאת על ידי אזכור אגבי של בן הזוג שלך, או ללכת לאירוע LGBTQIA+, או משהו דומה. זה לא צריך להיות שיחה פנים אל פנים אלא אם כן אתה רוצה שזה יהיה.

שיחות וידאו או קוליות יכולות להיות מועילות כי אתה תמיד יכול לנתק את הטלפון אם השיחה חמודה. המרחק הפיזי יכול גם לתת לך את המרחב לעבד את השיחה לבד לאחר מכן. אנשים רבים מעדיפים הודעות טקסט ואימיילים מכיוון שהם לא דורשים תגובה מיידית. לעתים קרובות, אנשים לא יודעים מה לומר – גם אם הם תומכים בך – אז זה עשוי לעזור לתת להם קצת זמן להגיב.

פוסטים במדיה החברתית עשויים להיות אפילו פחות מעוררי חרדה. מכיוון שסטטוס יוצא כללי אינו מכוון לאף אחד ספציפי, אין חובה על אדם מסוים להגיב. זה גם יכול להיות מועיל שאנשים שכבר אמרת לך ישאירו הערות תומכות, מכיוון שזה מראה לאנשים אחרים כיצד להגיב כראוי.

החיסרון של המדיה החברתית הוא שהיא מאוד פומבית. אתה לא תמיד יכול לדעת אם מישהו ראה את הפוסט שלך או איך הפוסט שלך משותף. בסופו של דבר, עדיף לבחור באיזו שיטה שהכי נוח לך.

ללא קשר לשיטה, קחו בחשבון את הזמן והמיקום

אין זמן או מקום מושלם לצאת, אבל חשוב לקחת בחשבון איזה זמן ומקום יהיו נוחים ונוחים עבורכם.

לדוגמה:

אולי זה לא יהיה רעיון טוב להחזיק אותו במקום ציבורי שבו זרים יכולים לשמוע אותך, במיוחד אם אתה רוצה פרטיות.

אולי תרצה שזה יקרה במקום ציבורי אם אתה חושש שמי שאתה יוצא אליו עלול להפוך לאלים פיזית.

אולי עדיף גם לבחור מקום שקט – לא מועדון לילה רועש או מסעדה.

אם אתה מרגיש בנוח לדון בזה במקום פרטי כמו הבית שלך, נסה זאת.

אם תרצה תמיכה, יש איתך חבר אחד או שניים עם ראש פתוח.

אם אתה חושב שזה יכול ללכת רע, הימנע מלעשות את זה לפני שאתה צריך לבלות הרבה זמן ביחד, כמו ארוחת חג המולד או טיסה ארוכה.

אם אתה שולח הודעת טקסט או אימייל, עדיף להימנע מלעשות זאת בזמן שהם בחופשה או בעבודה.

בסופו של דבר, מומלץ לבחור מקום וזמן שמרגישים נוח ובטוח.

אפליקציית היכרויות

היכונו לשאלות ולחוסר אמון אפשרי

לאנשים עשויים להיות הרבה שאלות כשאתה יוצא אליהם. כמה שאלות נפוצות הן:

כמה זמן אתה יודע?

איך אני יכול לתמוך בך?

אתה יוצא עם מישהו?

איך אתה יודע?

האם אתה בטוח?

אתה לא צריך לענות על השאלות האלה – אפילו על הכוונות טובות – אלא אם כן אתה רוצה. למרבה הצער, ייתכן שחלק מהאנשים לא מאמינים לך. יש אנשים שמאמינים שלהיות הומו זו בחירה, ויש אנשים שמאמינים שדו-מיניות, פאנסקסואליות וא-מיניות אינן קיימות. יש אנשים שיגידו שאתה לא יכול להיות קווירי כי יצאת עם אנשים מהמין "ההפוך". הם עשויים לנסות לשכנע אותך שאתה לא קווירי.

זכור שהזהות שלך תקפה, לא משנה מה אחרים אומרים.

אף אחד לא מכיר את הזהות שלך טוב יותר ממה שאתה מכיר את עצמך – אפילו לא ההורים או השותפים שלך – ואף אחד אחר לא יכול להגדיר אותה. אתה יכול להציב גבול איתן ולהגיד שאתה בטוח באוריינטציה שלך ושאתה רוצה תמיכה, לא ספק.

מה לומר

אם אינך בטוח מה בדיוק לומר או כיצד לנסח זאת, הנה כמה דוגמאות:

"אחרי שחשבתי על זה הרבה, הבנתי שאני הומו. זה אומר שאני נמשך לגברים".

"מכיוון שאתה חשוב לי, אני רוצה להודיע לך שאני דו מיני. אעריך את תמיכתך."

"הבנתי שאני בעצם פאנסקסואל, מה שאומר שאני נמשך לאנשים מכל מין".

אפשר לאדם האחר מקום וזמן לעבד את המידע

אפילו אנשים בעלי כוונות טובות ופתיחות עשויים להזדקק לזמן כדי לעבד את המידע. לעתים קרובות, אנשים רוצים להגיד משהו תומך אבל לא יודעים איך להגיב. אי תגובה היא לא בהכרח תגובה רעה. עם זאת, השתיקה הלא נוחה עלולה להיות לא נעימה.

לאחר מספר ימים, אולי יהיה רעיון טוב לשלוח להם הודעת טקסט בנוסח "שלום, חשבת על מה שאמרתי לך לפני כמה ימים?" אם נראה שהם לא בטוחים מה להגיד, ספר להם. אמור משהו כמו, "אני ממש אודה לך אם תוכל לומר לי שאתה עדיין אוהב/תומכת/מקבל אותי" או "אם אינך בטוח מה לומר, זה בסדר – אבל אני רוצה שתגיד שאתה מבין ו תאשר אותי."

קהילה הגאה

דברים שצריך לזכור

זה בסופו של דבר בתנאים שלך

יציאה עוסקת בך ובזהותך. זה צריך להיעשות בתנאים שלך. אתה יכול להחליט אם אתה רוצה לספר לאנשים, מתי או למי אתה מספר, באיזו תווית אתה בוחר (או לא בוחר), ואיך אתה יוצא. בסופו של דבר, אתה יכול לבחור מה עושה אותך מאושר ונוח.

זה תהליך מתמשך שלא נגמר

למרבה הצער, אנחנו חיים בעולם שבו מניחים שאתה סטרייט אלא אם כן צוין אחרת, אז אולי תצטרך לתקן אנשים שוב ושוב. לצאת זה אף פעם לא דבר חד פעמי, אפילו אם אתה ממש מספר לכל מי שאתה מכיר בו זמנית. סביר להניח שתצטרך לצאת שוב ושוב אל אנשים חדשים שאתה פוגש, כגון שכנים חדשים, עמיתים לעבודה וחברים – כלומר, אם אתה רוצה.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן